گروه صنعتی رولینگ کاران تولید کننده انواع پیچ های صنعتی و ساختمانی

محاسبه آنلاین وزن فلزات

نوع محصول خود را انتخاب کنید

محاسبه وزن میلگردمیلگرد

محاسبه وزن میلگرد

با توجه به تصویر زیر مقادیر قطر، طول و تعداد میلگرد مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن میلگرد
محاسبه وزن چهار گوشچهار گوش

محاسبه وزن چهار گوش

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، طول و تعداد چهار گوش مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن مکعب تو پر
محاسبه وزن تسمهتسمه

محاسبه وزن تسمه

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ضخامت، طول و تعداد تسمه مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن تسمه
محاسبه وزن لولهلوله

محاسبه وزن لوله

با توجه به تصویر زیر مقادیر قطر، قطر درونی، طول و تعداد لوله مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن لوله
محاسبه وزن قوطی مربع ( مکعب تو خالی )قوطی مربع

محاسبه وزن قوطی مربع

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ضخامت، طول و تعداد قوطی مربعی مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن قوطی مربع ( مکعب تو خالی )
محاسبه وزن قوطی مستطیل ( مکعب مستطیل تو خالی )مستطیلی

محاسبه وزن قوطی مستطیلی

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ارتفاع، ضخامت، طول و تعداد قوطی مستطیلی مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه ، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن قوطی مستطیل ( مکعب مستطیل تو خالی )
محاسبه وزن پروفیل U شکلپروفیل U

محاسبه وزن پروفیل U

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ارتفاع، ضخامت، طول و تعداد پروفیل U مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن پروفیل U شکل
محاسبه وزن پروفیل T شکلپروفیل T

محاسبه وزن پروفیل T

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ارتفاع، ضخامت، طول و تعداد پروفیل T مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن پروفیل T شکل
محاسبه وزن پروفیل L شکلپروفیل L

محاسبه وزن پروفیل L

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ارتفاع، ضخامت، طول و تعداد پروفیل L مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن پروفیل L شکل
محاسبه وزن شش پرشش پر

محاسبه وزن شش پر

با توجه به تصویر زیر مقادیر قطر، طول و تعداد شش پر مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن شش پر
محاسبه وزن ورقورق

محاسبه وزن ورق

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ضخامت، طول و تعداد ورق مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن ورق
محاسبه وزن رولرول

محاسبه وزن رول

با توجه به تصویر زیر مقادیر عرض، ضخامت، طول و تعداد رول مد نظر خود را در فرم سمت راست وارد کنید. با وارد کردن مقادیر مربوطه، وزن قطعه را در قسمت وزن کل مشاهده خواهید نمود.

محاسبه وزن رول

تبدیل آنلاین واحد ها

با پر کردن فیلد ها نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد .

نحوه محاسبه وزن فلزات و آهن آلات

یکی از مهم ترین دغدعه های سازندگان و خریداران ، به دست آوردن وزن دقیق مقاطع فلزی می باشد. ما در سایت رولینگ کاران و در صفحه محاسبه وزن فلزات این امکان رو برای شما عزیزان به وجود آورده ایم تا بتوانید به صورت آنلاین وزن تمامی مقاطع فلزی بامتریال های شاخص بازار رو به سادگی و به صورت آنلاین به دست بیاورید.

در ادامه این مقاله نیز به نحوه محاسبه فلزات می پردازیم.

این فرمول ، یک فرمول کلی برای محاسبه وزن  فلزات و آهن آلات می باشد.

نحوه محاسبه وزن مخصوص آهن

اگر از علاقمندان به حوزه آهن‌آلات و بازار مقاطع فولادی هستید، حتماً به واژه‌ی وزن مخصوص آهن برخورد کرده‌اید. اطلاع از وزن مخصو که به آن وزن حجمی نیز گفته می‌شود برای به دست آوردن وزن یک مقطع فولادی ضروری است. برای محاسبه‌ی وزن مخصوص آهن باید یک ورق آهنی به ابعاد ۱*۱*۱ سانتی‌متر را در نظر بگیرید. بعد از آن با ضرب کردن چگالی ۷.۸۶ در حجم، وزن مخصوص آهن به دست می‌آید. پس وزن مخصوص آهن به ازای ۱ سانتی‌متر مکعب از انواع مقاطع فولادی، ۷.۸۶ گرم است.

جدول وزن فلزات چیست و چه کاربردی دارد؟

جدول وزن فلزات نوعی جدول استاندارد است که با استفاده از جدول اشتال و توسط کارخانه‌های مختلف تهیه شده است. در این جداول اطلاعات مرتبط با وزن، ضخامت و گشتاور محصولات تولیدی این کارخانه‌های قرار گرفته است. خریداران می‌توانند با استفاده از این جدول‌ها میزان مقاطع مورد نیاز خود را به طور دقیق محاسبه کرده و به این ترتیب از بروز هرگونه کمبود و مشکل در زمان انجام پروژه جلوگیری کنند.

چگالی فلزات چگونه محاسبه می‌شود؟

نسبت جرم به حجم چگالینامیده می‌شود. ما در بسیاری از محاسبات پیچیده برای به دست آوردن پارامترهای مختلف به چگالی نیاز داریم. برای مثال چگالی آهن برابر با ۷۸۶۰ کیلوگرم بر مترمکعب است؛ که در فرمول محاسبه وزن مقاطع فولادی مختلف به صورت ۷.۸۶ گرم بر سانتی‌مترمکعب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرمول محاسبه وزن میلگرد چیست؟

میلگرد از جمله محصولات فولادی است که برای جبران مقاومت کشش پایین بتن استفاده می شود. نوع این مقطع فولادی میلگرد در محاسبه وزن میلگرد تاثیر ندارد؛ و همچنین فرمول محاسبه دو نوع میلگرد و آجدار تفاوتی ندارد. فرمول محاسبه وزن میلگرد به صورت زیر می باشد.

فرمول محاسبه وزن آهن نبشی چیست؟

نبشی از جمله مقاطع فلزی می باشد که برای استحکام و تقویت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. فرمول محاسبه وزن نبشی برای سطح مساوی و غیر مساوی به یک صورت می باشد که در زیر می توانید آن را مشاهده نمایید. 

فرمول محاسبه وزن ورق فلزات ؟

ورق های فلزی انواع مختلفی از جمله : ورق آجدار و ورق اسیدشویی دارند. و برای محاسبه وزن ورق های فلزی از فرمول زیر استفاده می شود.

فرمول محاسبه وزن پروفیل چیست؟

پروفیل ها از مهمترین مقاطع فلزی می باشند و از آنها در ساخت تجهزیاتی مانند : انواع میز و صندلی ، ابزارات بدنسازی ، تابلو تبلیغاتی و … استفاده می شود.فرمول محاسبه وزن پروفیل های فلزی به شرح زیر می باشد.

فرمول محاسبه وزن لوله چیست؟

یکی از موارد مهم استفاده از فلزات ، ساهت لوله های فلزی می باشد. محاسبه وزن لوله های فلزی به قطر بیرونی و ضخامت آن بستگی دارد. فرمول محاسبه وزن لوله های فلزی به شکل زیر می باشد.